Otevírací doba

Pondělí - Pátek
8.00 - 20.00

Kontaktujte nás

Česky mluvící: +420 608 103 040
Anglicky mluvící: +420 601 378 920
reception@psychosomatics.cz

Adresa

Na Dlouhém Lánu 11
Praha 6, 160 00

Cesta k nám

Blog

Syndrom vyhoření – příležitost k (znovu) nalezení cesty k sobě!

Syndrom vyhoření – příležitost k (znovu) nalezení cesty k sobě!

28. 3. 2019
Syndrom vyhoření je nejčastěji spojen se stresující prací a trvalým přetěžováním. To jistě mohou být průvodní znaky pro osoby trpících tímto onemocněním, nicméně jak již název syndrom ukazuje, vždy se jedná o souběh několika důvodů, v důsledku který vyhoření jako takové propukne: Může to být dlouhodobá péče o někoho, kdo je vážně nemocný, chronické napětí a hádky uvnitř rodiny, těžké finanční dluhy, pokračující spory v partnerských vztazích či zkrátka neustálý tlak na vysoký výkon. Syndrom vyhoření se stává moderní civilizační chorobou, zároveň však nabízí příležitost (znovu) nalézt cestu k sobě!
Číst více
Rodinná terapie: Mýty a fakta

Rodinná terapie: Mýty a fakta

12. 3. 2019
Skutečný lékařský výzkum ukazuje, že naše vztahy a naše emoce jsou velmi úzce spojeny s fyziologickými funkcemi našeho těla, ať už prostřednictvím našeho hormonálního nebo imunitního systému. Systémový přístup integruje biologické a psycho-sociální aspekty našich nemocí, abychom dosáhli komplexního pohledu na zdravotní problém člověka. Toto je základní myšlenka systémové rodinné terapie.
Číst více
Nevysvětlitelné bolesti břicha

Nevysvětlitelné bolesti břicha

28. 12. 2018
Brad je 24 let a trpí dlouhou dobou břišními potížemi. Navštívil několik lékařů specialistů v této problematice, podstoupil laboratorní testy, rentgen a endoskopické vyšetření žaludku a tlustého střeva. Navzdory příznivým výsledkům, různé pokusy o léčbu vůbec nepomohly, nebo pouze dočasně. Nakonec mu byla doporučena psychosomatická léčba.
Číst více
Když tělo řekne „Dost!”

Když tělo řekne „Dost!”

6. 11. 2018
Linda je žena, která má ve svých 35 letech vše, o čem mnohé z nás sní. Milujícího muže, dvě zdravé děti, dobré vztahy se všemi členy své i manželovi rodiny.
Číst více
Příběh bolavých kloubů

Příběh bolavých kloubů

6. 11. 2018
Jitka je štíhlá, osmadvacetiletá žena. Ještě před dvěma lety sportovala, cestovala a vážněji nestonala. V posledních měsících se však její imunita úplně sesypala. Prodělala asi pět různých infekcí (boreliózu, chlamydie, a další) a trpí únavovým syndromem.
Číst více