Otevírací doba

Pondělí - Pátek
8.00 - 20.00

Adresa

Na Dlouhém Lánu 11
Praha 6, 160 00

Cesta k nám

Psychiatrie v Praze

Požádat o schůzku

Jaký je rozdíl mezi psychiatrem a psychoterapeutem?

Obě tyto profese se věnují oblasti duševního zdraví. Psychiatr je doktorem s medicínským vzděláním, který může předepisovat léky. Psychoterapeut je profesionálem, který prošel terapeutickým výcvikem a praxí. Pokud by stav pacienta vyžadoval léky, psychoterapeut musí pacienta odeslat k psychiatrovi, který pacientovi případně předepíše vhodný lék.

Jak psychiatr posuzuje stav pacienta?

Psychiatr používá takzvaný bio-psycho-sociální model problémů duševního zdraví. To znamená analýzu biologických, stejně jako psychologických a sociálních okolností, tedy faktorů, které hrají roli v životě pacienta. Psychiatr vidí pacienta v tomto kontextu a tím utváří unikátní klinický obraz.

S jakými typy poruch se psychiatr potýká?

Psychiatr se potýká nejen s duševními poruchami, jako úzkost a depresivní poruchy, psychotickými poruchami, ale také s duševními poruchami souvisejícími se stresem, syndromem vyhoření atd.

Jak vypadá psychiatrická léčba?

Můžete si sjednat schůzku, na které psychiatr na úvod posoudí Vaše problémy. Úvodní posouzení zahrnuje psychiatrické vyšetření, které je následováno určením diagnózy a určením vhodného plánu léčby. Tím mohou být léky, doporučení k návštěvě psychologa, nebo obojí.

Jak mám vědět, kdy navštívit psychiatra?

Pokud v současnosti trpíte duševními problémy, doporučujeme Vám sjednat si schůzku s psychiatrem, který je schopen posoudit potřebu psychologické nebo farmakologické léčby, a učinit doporučení na základě podrobného vyšetření. Můžete také navštívit psychiatra, pokud si přejete konzultovat Vaši současnou léčbu z různých příčin, nebo pokud potřebujete kontrolu.